Login:
Hasło:
 
LG G2, Tipsy i ciekawe funkcje.
Opcje tematu arrow  Oceń temat arrow 


31-05-2015 14:44 LG G2, Tipsy i ciekawe funkcje. Post: #1
Tidus Offline
Młody użytkownik
**

Liczba postów: 8 Dołączył: 05 2015 Reputacja: 0
Witam, materiał pozbierany w necie, jeśli macie jakieś pomysły, to piszcie w komentarzach, postaram się uaktualniać listę. Napisane na szybko, za ewentualne błędy przepraszam, jak będę miał chwile to edytuje i popoprawiam. Wiele rzeczy jest dla nas właścicieli już oczywistych, ale może pomogą przyszłym właścicielom. I myślę, ze nawet doświadczony użytkownik, znajdzie coś o czym nie wiedział Wink

LG G2 tipsy

NavaBar

Można zmieniać ułożenie przycisków w pasku nawigacyjnym

Gest trzema palcami.

Przeciągajac trzema palcami z prawej strony na lewą, zachowujemy program, odpowiednik funkcji zminimalizuj w windowsie, ta plikacja nie zostanie zabita, i możemy ją przywróić wykonując ten sam gest w odwrotną stronę.

Qslide

Wciskajac przycisk Qslide, mamy dostęp do mini aplikacji które możemy przenosic po całym ekranie, zmiejszać je i zwiększać, a także wybrać stopień przezroczystości.

Zapukaj żeby obudzić.

Dwa "tapnięcia" przy wyłączonym erkanie obudzą telefon.

Pamięć bezprzewodowa.

Można ją właczyć klikając w pasku skrótów. Następnie w mój komputer wpisujemy "\\adresIPtelefonu I mamy dostęp do plików bez kabla, możemy zarzadzac plikami.

Schowek
Gdy przytrzymamy na polu tekstowym, zobaczymy wszystkie rzeczy które mamy skopiowane w schowku i możemy wybrac co wkleić

Pilot

Funkcja pilota do różnych urządzeń za pomocą podczerwieni, mamy predefiniowane piloty do różnych urzadzeń, ale możemy też ułożyć i zaprogramować własny pilot. Programujemy przyciskajac odpowiedni przycisk na pilocie trzymajac go w kierunku urządzenia. Można również ustawić, żeby pilot pojawiał się automatycznie w pasku statusu gdy jesteśmy w domu (jesteśmy połączeni z naszą siecią wifi)

Ekran blokady
- Przeciągnij zegarek w dół, żeby ukryć operatora i informacje o właścicielu
- Naciśnij i przytrzymaj zegarek, żeby go usunąć, możesz również dodać inny widget na ekranie blokady
- Będąc na ekranie blokady, górną połowę możemy przesunąć w lewo lub w prawo i dodać dodatkowy widget na nowym ekranie
- Standardowo przesunięcie z prawej do lewej strony otwiera aparat

Inne ciekawe funkcje:

-Przy wyłączonym ekranie naciskając i przytrzymując przycisk ściszenia głośności odpali nam się aparat, przycisk zwiększenia głośności odpali szybkie notatki.

-Gdy przeglądamy internet lub robimy coś innego i ktoś do nas dzwoni to informacja o telefonie pojawia się u góry w małym okienku, dzięki czemu nie musimy przerywac tego co robimy, ponieważ nie pokazuje się cały ekran połączenia. Możemy również schować to powiadomienie, i wtedy zielona dioda informuje nas, ze dzwoniacy nadal dzwoni, jesli się rozmyślisz, mozesz nadal przywołać okienko i odebrać.

-Długie przytrzymanie skrótu w pasku statusu przeniesie nas do danych opcji. Na przykład gdy przytrzymamy skrót wifi przeniesiemy się do ustawień WiFi

-Gest dwoma palcami na ekranie głównym (jak przy zoomowaniu) pokaże nam samą tapetę ukrywajac widgety i ikonki

-Możemy uśpić telefon dwoma "tapnięciami" na pustym miejscu w ekranie głónym, gdy nie mamy pustego miejsca możemy wykonac gest zoomowania na głównym ekranie, dzięki czemu pojawi się sam pulpit i tam możemy również "tapnąć" dwa razy, albo mozemy jeszcze "tapnąć" dwa razy na pasek statusu, co również da ten sam efekt.

-Możemy zmieniać wygląd standardowej klawiatury.

-Można zmienić kolor podświetlenia lampki led dla poszczególnych kontaktów.

-Gdy wybieramy temat telefonu, mozemy przesunąc na lewo i zobaczymy wtedy podgląd szuflady z aplikacjami i ikonek.

-Możemy ściągać nowe tematy poprzez "SmartWorld"

-Jeśli wejdziesz w ustawienia systemu -> ogólne -> aplikacje, następnie zakładka wszystkie, klikamy guzik opcji i wybieramy "Nieaktywne aplikacje" Włączając tę funkcje zobaczymy listę aplikacji których dawno nie używaliśmy i możemy je odinstalować.

-Wchodząc w opcje ułatwienia dostępu, klikajac odwróć kolory, możemy zmienić cały wygląd telefonu

-W opcja ułatwień dostępu możemy też włączyć "Przycisk asysty". Pojawia się wtedy przezroczysty przycisk, który możemy przesuwać po całym ekranie a w nim znajduja się opcje zwiększania głośności, wyłączenia telefonu ekranu głównego i uszczypnięcia.

-W galerii gdy wykonamy gest zoom, zobaczymy swoje obrazki i przesunięcie obrazka w górę spowoduje jego usuniecie a w dół opcję udostępnij.

-Wchodzimy w ustawienia, wciskamy przycisk menu i możemy przełaczyć na widok listy, wtedy wszystkie ustawienia będą na jednym ekranie, bez zakładek.

-Przesuwając palec do góry od przycisku home, pojawią sie 3 skróty.

-Używając opcji auto jasności ekranu, mozemy ustawić bazową jasność używajac slidera.

-Będąc w galerii, wykonując gest uszczypnięcia zobaczymy więcej ikonek na raz

-Żeby zmienić ikonkę szuflady aplikacji, musimy zmienić cały główny temat.

-Przytrzymaj na nadawcy, pojawi się wtedy opcja zgłoszenia spamu, ta osoba nie będzie już mogła wtedy do nas dzwonić ani smsować.

-Wystarczy przyłożyć telefon do ucha, żeby odebrać rozmowę.

-W galerii naciśnij opcje, możesz wtedy utworzyć nową galerię i przenieść do niej zdjęcia. W ustawieniach, możesz zaznaczyć pokaż wszystko i zobaczysz wszystkie swoje zdjęcia.

-W standardowym odtwarzaczu muzyki jest przycisk YouTube, który przeniesie nas do aplikacji youtube z wyszukanymi materiałami na temat piosenki której właśnie słuchamy.

-Możemy zmienić ikonkę aplikacji na ekranie głównym, przytrzymujemy, puszczamy i klikamy z filetowy znaczek pędzla

-W standardowej przeglądarce gdy zoomujemy jakiś tekst i następnie pukniemy dwa razy to, tekst będzie nadal powiększony, ale dostosuje się do szerokości ekranu.

-W standardowej aplikacji sms, można zmienić czcionkę poprzez uszczypnięcie i zoomowanie

-Można ustawić procentową baterię w prawym górnym rogu na pasku statusu. Opcje -> ogólne -> bateria -> pokaż procent baterii

-Można ukryć aplikacje w szufladzie z aplikacjami.

-Używając stockowego odtwarzacza można zmienić głośność dźwięku i jasność nie używając przycisków, po prostu swipując po lewej stronie dla jasności po prawej dla głośności.

-Używając standardowej klawiatury, swipując z lewej do prawej lub odwrotnie włączamy tryb pisania jedną ręką

-W trybie poziomym klawiatury możesz swipnać, zeby rozdzielić klawiaturę. Musisz najpierw włączyć tę funkcje w opcjach.

-Można zmieniać nazwę folderu, jego kolor, oraz przyciskiem "+" dodać wszystkie aplikacje na raz.

-W standardowej klawiaturze dwa przyciski po prawej od spacji są w pełni konfigurowalne, przyciśnij i przytrzymaj i możesz sobie tam ustawić co chcesz

-Można utworzyć własne wzorce wibracji gdy ktoś dzwoni

-W standardowej aplikacji aparatu, można podejrzeć zrobione wcześniej zdjęcie, klikając na ikonkę zdjęcia w prawym dolnym rogu, ale żeby zrobić to bez wchodzenia do galerii, można przytrzymać i szybko ją podejrzeć, nadal trzymając można ją usunąć przeciągając na ikonę kosza.

-Możesz ustawić 5 propozycji aplikacji które pojawią się po podłączeniu słuchawek

-Gdy jesteś w aplikacji pełnoekranowej to mimo tego, ze nie widać paska statusu, to możesz go wysunąć. Wystarczy że w miejscu gdzie normalnie powinien być status bar, spróbujesz go ściągnąć, ale musisz zrobić to dwa razy, wtedy się pojawi.

-Można łatwo wykonać backup aplikacji, ustawień itp. Można zrobić to albo poprzez aplikację na PC, LG Suite, albo poprzez telefon który robi plik zip, który później przy przywracaniu należy wskazać.

-Wysyłając zdjęcie z galerii na mail można wybrać różną wielkość zdjęcia.

-Można ustawić siłę wibracji, osobno dla połączenia, powiadomień, dotyku.

-W standardowej przeglądarce można zapisać całą stronę jako obrazek, naciskając menu i przechwyć więcej.

-Zamiast używania quick memo do robienia zrzutów ekranu można przytrzymać na raz power i volume down

-Można ustawić inną tapetę na każdy ekran

-Odwracając telefon ekranem do dołu możesz wyciszyć dzwonek przychodzącej rozmowy jak i również aktywować funkcje drzemki w budziku

-W aplikacji aparatu, naciskając i przytrzymując przycisk zrobienia zdjęcia, telefon ustawia ostrość na środku, przy zmianie pozycji telefonu, nakierowaniu go na inny obiekt, telefon będzie zmieniał ostrość na to co znajduje się na środku, puszczając zrobimy zdjęcie.

-Można doinstalować flash do przeglądarki ze strony adobe

-W standardowej przeglądarce przesuwając dwoma palcami znajdziemy się od razu na samej górze strony

-W takich apliakcjach jak przeglądarka, kalkulator itp. Te które są w quick slide, żeby zrobić je pływającymi aplikacjami, nie trzeb odpalać ich przez qslida, pełno ekranową aplikacje, zmieniamy klikając krzyżyk w lewym górnym rogu, pływająca aplikacje możemy również przesunąć na bok ekranu i wtedy przypniemy ją do tego boku, będzie widoczna jedynie ikonka aplikacji

-Można wysłać zaplanowanego smsa, ustawiamy jakiej treści sms i o której godzinie ma zostać wysłany

-Żeby szybko odinstalować aplikacje, wystarczy ją przytrzymać, najechać na informacje o aplikacji i nacisnąć odinstaluj

-W zaawanswoanych ustawieniach wifi możesz ustawić, żeby wifi automatycznie się wyłączało, gdy nie jesteś podłączony do sieci

31-05-2015 14:45 RE: LG G2, Tipsy i ciekawe funkcje. Post: #2
Nitram Offline
Młody użytkownik
**

Liczba postów: 14 Dołączył: 05 2015 Reputacja: 0
- Przesuwając palec do góry od przycisku home, pojawią się 3 skróty " U mnie pojawiają się tylko dwa: 1. Quick Memo i 2. Google. Czy może wiecie czy można i jak ustawiać sobie inne przyciski w tej funkcji?

31-05-2015 14:46 RE: LG G2, Tipsy i ciekawe funkcje. Post: #3
Tidus Offline
Młody użytkownik
**

Liczba postów: 8 Dołączył: 05 2015 Reputacja: 0
Ja Ci niestety nie pomogę, ponieważ nie używam standardowego navigation bar, denerwowało mnie, że zawsze zajmuje miejsce na ekranie, teraz mam taki który pojawia się jak go wyswpiuje z dołu, więc jest wtedy gdy jest potrzebny. No i opcje konfiguracji są bardzo duże. W nim na pewno da się ustawić inne przyciski, ale ja tego nie używam.
Inne opcje
« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Przeszukaj wątek 

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości